Konkretne potrzeby
Chcesz zapytać o konkretną potrzebę? Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy.
2024
Organizatorki Olsztyńskiego Marszu Równości starają się, w ramach wiedzy i możliwości, wspierać osoby, które mają konkretne potrzeby. Chcemy być Marszem, który włącza, a nie wyklucza.
Przemowy wygłaszane podczas Marszu będą tłumaczone na PJM i język polski. W trakcie Marszu możliwe jest przemieszczanie się wraz z tłumaczką PJM, która będzie opisywała jego muzyczny i głosowy przebieg.
Stoiska Marszu rozstawione będą na trawie i kostce brukowej. W ich okolicy dostępne są między innymi parkingi dla osób z niepełnosprawnościami. Start Marszu odbywa się na drodze wyłożonej kostką brukową. Kolumnę Marszu wyznacza pozycja samochodu Marszu.
Najwięcej osób uczestniczących w Marszu znajduje się na początku jego kolumny. Osobom, które potrzebują mniejszego zagęszczenia osób, zalecamy uczestnictwo w Marszu w jego dalszych sektorach.
Marszowi towarzyszy głośna muzyka, która puszczana jest z głośników na samochodzie Marszu. Osoby przemawiające do osób uczestniczących korzystają z mikrofonu. W trakcie Marszu skandowane są hasła. Najgłośniej jest na początku kolumny Marszu. Im dalej od samochodu Marszu, tym ciszej. Osoby potrzebujące ciszy zachęcamy do korzystania z zatyczek do uszu lub ze słuchawek wygłuszających. Organizatorki zapewnią określoną ilość zatyczek, które będą do odbioru przed startem przy samochodzie Marszu.
Trasa Marszu wynosi około 3 km, głównie po asfalcie. Ulice: Knosały – Niepodległości – Kościuszki – Emili Plater – Piłsudskiego – Pieniężnego – Knosały.
Marsz przemieszcza się tempem spacerowym. Dzięki temu włącza osoby, które mają konkretne potrzeby dotyczące przemieszczania się. Osoby uczestniczące nie mogą podchodzić do samochodu Marszu i bezwzględnie nie mogą go wyprzedzać. Marsz po decyzji przewodniczącej zgromadzenia może zatrzymywać się, w szczególności jeśli osoby uczestniczące w Marszu narażają siebie lub inne osoby na niebezpieczeństwo.